Yeni doğan bebeğini pencereden atan anne: Kariyerimi mahvedecekti

T24 Dış Haberler

Almanya’da yeni doğan bebeğini pencereden atarak öldüren bir anne, mahkemede “bebeğin kariyerini mahvedeceğini” düşündüğünü söyledi. 

28 yaşındaki Katarina Jovanovic, kasıtlı öldürme suçundan 7 buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı. 

Mahkemede, Jovanovic’in 12 Eylül 2023’te evde gizlice doğum yaptığı, ardından bebeğini daire penceresinden aşağı attığı belirtildi.

Henüz birkaç dakikalık bebeğin, yaklaşık dört metre yükseklikten aşağıdaki yola düşerek kafatasının parçalandığı anlaşıldı. 

Jovanovic mahkemede, çocuk sahibi olmasının lüks bir otomobil üreticisinin hukuk departmanında yönetici olarak kariyerini mahvedeceğine inandığını anlattı.

Savcı Mareike Hafendoerfer, “Sanık, özellikle mesleki ilerlemesi olmak üzere hayat planlarını bir çocuk uğruna ertelemeye hazır değildi. Bu, bebek doğduğunda verdiği karardı ve sonuç olarak cinayet mahkumiyeti için gereken kriterler yerine getirildi.” diye konuştu. 

Jovanovic’in avukatları, müvekkillerinin evde tek başına doğum yaptıktan sonra bebeği yanlışlıkla düşürdüğünü, hamile olduğunun farkında olmadığını ileri sürdü.

Avukatlar, “Kanlı bebeği aniden eline aldığında psikolojik olarak olağanüstü bir durumla karşı karşıyaydı. Bir kazaydı, bebeği düşürdü. Çocuğun pencere pervazına nasıl düştüğü henüz belirlenemedi.” savunmasında bulundu. 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

php_code = ""